Counter Strike

AGO W FINALE WESG! JAK ZAGRALI?

 

Zawodnicy AGO Esports zaprezentowali nam pięknego CS’a. Pokazali również, że Polska scena dalej się liczy w międzynarodowych potyczkach na najwyższym poziomie. Polacy pomimo porażki w finale World Electronic Sports Gaming zapewnili sobie aż 200.000 USD! Dojście do finału na tak prestiżowym turnieju w połączeniu z ogromną sumą pieniędzy może zaowocować w rozwój tejże organizacji, co cieszy każdego fana polskiej sceny CS:GO!

 

Pierwszą mapą w tym spotkaniu zostało de_inferno. Zawodnicy AGO czuli się pewnie po wygranej z Fnatic wynikiem 16-0, a fani spodziewali się dosyć łatwego zwycięstwa z Windigo. Tak się jednak nie stało. Mapa rozpoczęła się od pięciu zgarniętych rund przez Bułgarów, a następnie genialnym powrotem Polaków. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8-7 dla AGO Esports. Druga część mapy rozpoczęła się podobnie do wcześniejszej, a mianowicie od rundy pistoletowej, która wpadła na konto zawodników Windigo. Gracze AGO ponownie musieli nadrabiać wynik, lecz ostatecznie wzięli się w garść i wygrali swoją mapę wynikiem 16-14.

 

Drugą mapę wybrali Bułgarzy, a zdecydowali się oni na de_mirage. Mapa zapowiadała się ciekawie, gdyż oba zespoły mają wysoki odsetek zwycięstw na „mirage’u”. Potyczka na najpopularniejszej mapie wśród profesjonalnych zawodników zaczęła się od dominacji Windigo. Polacy zaczęli nadrabiać straty, lecz pierwszą połowę skończyli z pięcioma rundami na koncie. Drugą „pistoletówkę” zdobyli gracze z Bułgarii (podobnie jak wszystkie wcześniejsze). Gracze AGO nie złożyli jednak broni i próbowali wrócić do spotkania, lecz ich zdobycz punktowa zakończyła się na trzynastu rundach. Druga mapa padła łupem bułgarskiego Windigo Gaming.

 

Trzecią i ostatnią mapą w tym spotkaniu zostało de_dust2. Popularny „duścik” był jedną z najlepiej przygotowanych map przez AGO Esports na tym turnieju, bowiem zwyciężyli oni każdą potyczkę z jej udziałem. Bułgarzy natomiast, mieli tylko jedną okazję zmierzenia się na de_dust2 w pojedynku z brazylijskim MiBR. Gracze Windigo zdeklasowali wtedy swojego rywala wynikiem 16-8. Jednak tym razem to Polacy zdobyli rundę pistoletową, przełamując tym samym świetną passę Bułgarów. Następstwem „pistoletówki” była emocjonująca pierwsza połowa, która zakończyła się wynikiem 10-5 dla Windigo. Druga połowa rozpoczęła się szybkim atakiem „mid to B” w wykonaniu Bułgarów, lecz zawodnikom AGO Esports udało się odbić „site’a” i ponownie wygrać rundę pistoletową. Bułgarom nie przeszkodziło to jednak w zdominowaniu Polaków i zdobyciu kilku następnych rund. Niestety dla polskich fanów CS:GO, naszym reprezentantom nie udało się wrócić do spotkania i przegrali trzecią mapę wynikiem 16-7.

 

AGO Esports zagrało dobre spotkanie. Pomimo niepewnej formy przed turniejem, Polacy, potrafili się skupić i zagrać drużynowo na finałach WESG 2018, co poskutkowało drugim miejscem w tych zawodach. Gracze AGO udowodnili nam wszystkim, że polska scena może wrócić na międzynarodowe salony i rywalizować na najwyższym poziomie. Z tego miejsca życzymy AGO Esports, aby ten sukces był jednym z kroków do zbudowania światowej potęgi!

 

Historyczny skład AGO:

Grzegorz ‘SZPERO’ Dziamałek

Damian ‘Furlan’ Kiślowski

Dominik ‘GruBy’ Świderski

Kacper ‘Kap3r’ Słoma

Tomasz ‘phr’ Wójcik

 

Poniżej trofeum World Electronic Sports Gaming 2018:

Source: https://www.hltv.org/

Iluzjonista, uczeń, gracz, w wolnym czasie redaktor pasjonujący się sceną Counter Strike Global Offensive.

Komentarze

Scroll to top