Fortnite

AGO Esports z nową dywizją

 

AGO Esports ogłosiło wczoraj powołanie nowej dywizji w swojej organizacji. Wybór padł na grę Fortnite która nie posiada na razie dużej ilości turniejów esportowych. Pierwsze większe zawody odbędą się podczas DreamHack Tours 2018  w maju. Z tego powodu wiele osób ma wątpliwości czy to rozsądne posunięcie.

 

W skład nowo stworzonej drużyny wejdą: Mateusz "MATIZORD" Naumienko, Cyprian "Skosas" Bednarczyk, Krystian "Serwa" Serwatka i Dawid "Buhuu" Bugajski. Podpisali oni kontrakt na okres 3 lat. Jest to dosyć odważne posunięcie w przypadku gry gdzie potencjał esportowy dopiero się rozwija. Nawet prezes zarządu AGO Esports rozumie, że jest to inwestycja obarczona sporym ryzykiem.

Ze środowiska docierają do nas sygnały, że Fortnite lada chwila może esportowo „wybuchnąć”. Podjęliśmy więc ryzyko. Zebraliśmy informacje na rynku i wiemy, że nasi nowi zawodnicy są naprawdę mocno uzdolnieni. Do tego mają mocną zajawkę na esport i na Fortnite’a. Są zachwyceni, że dołączyli do AGO – Jakub Szumielewicz, prezes zarządu AGO Esports

Pierwszym celem drużyny jest dostanie się na wyżej wspomniany turniej podczas DreamHack Tours 2018. Pozostaje trzymać kciuki i liczyć na to, że Epic Games będzie rozwijało swój produkt pod kątem esportu.

20-letni fan esportu i nowych technologii. Obecnie student informatyki na Politechnice Śląskiej. W wolnych chwilach grywa w shootery i gry strategiczne.

Komentarze

Scroll to top