Biznes Technologia

5 technologii, które zmienią Twoje życie na lepsze

Nie da się ukryć, że technologia stanowi obecnie ogromną część naszego życia. Jej wpływ został dodatkowo wzmożony przez pandemię. Coraz więcej zajęć powierzamy zautomatyzowanym systemom, a także znajdujemy różne rozrywki na miarę 21 wieku, jak na przykład zakupy online, internetowe czaty, gry w wirtualnej rzeczywistości i kasyna online, gdzie można otrzymać darmowe spiny bez depozytu 2021. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam technologie, które sprawią, że Wasze życie stanie się lepsze.

Zakupy online

Nie masz czasu na wypad do sklepu? Nic nie szkodzi! Coraz więcej sklepów oferuje zakupy internetowe. Mowa tu nie tylko o sklepach elektronicznych czy odzieżowych, ale także spożywczych. Te ostatnie miały okazję znacznie rozwinąć system zamówień i dowozów w trakcie pandemii, tak aby klienci jeszcze tego samego dnia mogli otrzymać świeże produkty prosto do drzwi. Zamówienia składamy na stronie internetowej i wybieramy godzinę dowozu. 

Wiele sklepów zapisuje poprzednie zamówienia, tak abyśmy mogli po prostu zamówić ten sam zestaw produktów zamiast wybierać od nowa. U niektórych dostawców możemy zamówić regularną dostawę i w ten sposób na przykład co tydzień dostaniemy skrzynkę świeżych warzyw. Chyba nie trzeba mówić, że taki sposób robienia zakupów pozwala zaoszczędzić dużo czasu i energii, a ponadto zmniejsza ryzyko zarażenia w sklepie oraz jest świetnym rozwiązaniem dla osób starszych czy niepełnosprawnych lub choćby rodziców małych dzieci.

Komunikatory

Komunikatory to aplikacje, które przeżywają niezwykły rozwój w ostatnich latach i obecnie ciężko już nam sobie wyobrazić życie bez nich. Messenger, Whatsapp, Telegram czy choćby popularny ostatnio Zoom to narzędzia, które są w stanie zbliżyć nas do naszych przyjaciół niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzięki nim mamy możliwość wysyłania wiadomości tekstowych i głosowych oraz wykonywanie połączeń głosowych i wideo. Oprócz tego możemy publikować momenty z naszego życia i dzielić się nimi z naszymi znajomymi. 

Jednocześnie powstaje coraz więcej komunikatorów, które pozwalają na poznawanie nowych ludzi w zależności od wybranych przez nas kryteriów. Poza sławnym Tinderem, który służy do umawiania się na randki, na rynku znajdziemy choćby aplikację dla muzyków, która pomaga w tworzeniu wspólnych projektów i zespołów oraz różnorakie aplikacje do szukania partnerów językowych. Jest w czym wybierać.

Aplikacje do transportu

W dzisiejszych czasach oprócz komunikacji miejskiej i własnego samochodu mieszkańcy miast mają do wyboru również trzeci sposób docierania z punktu A do punktu B. Mowa tu o różnej maści aplikacjach do carpoolingu, carsharingu oraz wypożyczania hulajnóg elektrycznych czy rowerów. Oczywiście najbardziej znaną apką do transportu jest przede wszystkim Uber, czyli taksówki nowej generacji. 

To jednak nie wszystko. Obecnie Uber wprowadza tak zwany carpooling, to znaczy możliwość dzielenia przejazdu z innymi osobami, co pozwala użytkownikom zaoszczędzić na cenie. Furorę robią też rowery i hulajnogi, które można wypożyczyć nawet na kilka minut, kiedy chcemy gdzieś szybko podjechać. Niektóre miasta wprowadzają też system wypożyczania samochodów, czyli carsharing. Wszystkie te rozwiązania mają zbawienny wpływ na środowisko, gdyż przyczyniają się do zmniejszenia liczby samochodów w mieście oraz do maksymalnego wykorzystania pojazdów w obiegu.

Gry w kasynie online

W 21 wieku mamy do wyboru całą gamę rozrywek, które nie wymagają od nas wychodzenia z domu. Można do nich zaliczyć klasyczne erpegi, sieciowe gry drużynowe, gry z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością oraz gry w kasynach online. Jeśli kiedykolwiek grali w kasyno online legalne w Polsce, to pewnie wiecie, jak emocjonujący potrafi być blackjack, poker czy jednoręki bandyta 777. 

Teraz mamy okazję rozsiąść się w naszym ulubionym fotelu i skorzystać ze wszystkich dobroci kasyn na ekranie naszego komputera czy telefonu. A jest w czym wybierać, bowiem kasyna internetowe dorównują ofertą największym centrom hazardu na świecie. Możemy wybierać spośród tysięcy gier, które różnią się tematyką i stopniem zaawansowania. Dodatkowym plusem jest fakt, że w każdą grę możemy zagrać też za darmo, aby zapoznać się z zasadami, zanim zainwestujemy prawdziwą gotówkę.

Airbnb

Aplikacja, która w ostatnich latach szturmem zdobyła rynek turystyczny. Pozwala ona na rezerwowanie noclegów w domach innych użytkowników, a także na udostępnianie naszego mieszkania pod wynajem. Dzięki temu nie jesteśmy już skazani na korzystanie z usług hoteli, które często żądają wygórowanych cen za pobyt. Airbnb pozwala na pobyt w miejscu, które będzie dokładnie dopasowane do naszych potrzeb pod względem wyposażenia i ceny. 

Ostatnio pojawiła się też możliwość korzystania z lokalnych atrakcji, dzięki której możemy na przykład zarezerwować wycieczkę po mieście, sesję zdjęciową czy kolację w tradycyjnym stylu. Tych, którzy szukają miejsc na dłuższy pobyt, na pewno ucieszy fakt, że od niedawna na Airbnb można też rezerwować mieszkania nawet na kilka miesięcy.

Podsumowanie

Wiele współczesnych technologii sprawia, że nasze życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Na honorową wzmiankę zasługują takie wynalazki, jak:

  • telemedycyna, 
  • serwisy informacyjne,
  • sztuczna inteligencja, 
  • urządzenia mobilne,
  • rozszerzona rzeczywistość (AR).

Kolejne lata na pewno przyniosą jeszcze wiele ciekawych rozwiązań, w szczególności takich, które pozwolą nam na życie w bardziej ekologiczny sposób i mądrzejsze zarządzanie zasobami planety. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, co przyniesie przyszłość, a Wy?

Komentarze

Scroll to top