Counter Strike

NRG wraz z Furią w Głównych kwalifikacjach do Majora!

Furia vs. Sharks

20 lipca pierwszym starciem w ramach Amerykańskiego Minora był pojedynek między Furią, a Sharks. Pierwszą mapą był wybór Furii- Nuke. Pierwsze cztery rundy nie poszły po myśli drużyny "arTa", lecz to następne jedenaście zostało zdominowane przez Furię, wynik po pierwszej połowie: 10:5. Po zmianie stron tym razem Furia wygrała "pistolety" oraz następną rundę. Wtedy było już niemal pewne, że Rekiny polegną na Nuke. Tak też się stało Sharks zdołało wygrać jeszcze cztery rundy, ale to ich opponenci zdołali w międzyczasie skompletowac brakujące cztery rundy. Mapa zakończyła się wynikiem 16:9.

Przyszeł czas na mapę Sharks o ich "być, albo nie być" na Majorze- pora na Traina! Ten nie zaczął sie po myśli Rekinów, gdyż przegrali oni pierwsze dwie rundy, aczkolwiek szybko odpowiedzieli tym samym. Pierwsza połowa drugiej mapy w wykonianiu Rekinów była o wiele lepsza, niż na pierwszej mapie, ponieważ tym razem po stronie trudniejszej (atakującej), zdołali oni zdobyć sześć oczek. Po pierwszej połowie 9:6 dla Furii. Po zmianie stron ponowie Furia zdobyła dwie pierwsze rundy, lecz zaraz po tym Rekiny rzuciły się w pościg za przeciwnikami wygrywając pięć rund z rzędu i doprowadzając do wyniku 11:11. Na nieszczęście Sharks, to ich przeciwnicy wygrali pięć na sześć rund zabezpieczając tym samym serię wynikiem 16:12 oraz odsyłając Sharks do domu, które zajęło czwarte miejsce, natomiast Furia rozegra mecz z przegranym pojedynku NRG vs. INTZ

NRG vs. INTZ

Drugi mecz tego dnia odbył się między amerykańskim NRG, a  brazylijskim INTZ. Był to mecz, w którym wygrany zgarniał slota w Głównych Kwalifikacjach do Minora. Zaczynamy od wyboru NRG, czyli Traina. To właśnie Amerykanie świetnie weszli w to spodkanie wygrywając pierwsze sześć rund po stronie terro. Brazylijska drużyna nie pozostała bez słowa w tej połowie odpowiedziała pięcioma wygranymi rundami z rzędu doprowadzając do wyniku 6:5 dla NRG. Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy juz więcej rund wygranych przez INTZ, połowa zakończyła się wynikiem 10:5. Druga połowa zaczęła tym razem po myśli Brazylijczyków, wygrali oni dwie pierwsze rundy, lecz następne cztery należaly do Amerykanów. Obie drużyny wygrały później po 3 rundy, a tylke brakowało NRG do zwycięstwa na pierwszej mapie. NRG 16:10 INTZ.

Na drugiej mapie (Mirage – wybór INTZ) zupełnie nic nie szło po myśli Brazylijczyków, przegrali oni pierwsze osiem, po tym INTZ złapało kontakt w postaci czterech rund wygranych z rzędu. Niestety były to jedyne rundy, które zdobyła Brazylijska drużyna na tej mapie, która kończyła sie wynikiem 16:3 dla NRG. W ten oto sposób NRG jako pierwsza drużyna dostała się do Głównych Kwalifikacji do Majora oraz zgarnia 30.000$.

Furia vs. INTZ

21 lipca odbyło sie ostatnie spotkanie w ramach Amerykańskiego Minora. Ostatni pojedynek stoczyły ze sobą dwie Brazylijskie drużyny, zwycięsca tego meczu zgarnia slota do Głównych Kwalifikacji do Majora, natomiast przegrany slota w "Play-in".
Pierwsza mapa – wybór INTZ, Train. Tu zaczęło pięcioma wygranymi rundami przez Furię następnie INTZ wygrało dwie rundy. Do końca połowy, INTZ urwało tylko pojedyńczo trzy rundy, natomiast Furia wygrała wszystkie rundy. Furia 16:5 INTZ

Drugą mapą był wybór Furii – Nuke i to własnie oni wygrali pierwsze trzy rundy, natomiast INTZ nie pozostało dłużne i ugrało pięć na sześc rund doprowadzając do wyniku 5:4. Mapa ta była o wiele bardziej wyrównana, każda drużyna urywała sobie praktycznie tyle samo rund. Po pierwszej połowe widniał wynik 8:7 dla INTZ. Drugia runda pistoletowa i dwie następne rundy wpadły na konto INTZ, po czym trzy kolejne rundy padły łupem Furii. Drużyny po raz kolejny zabierały sobie mniej więcej tyle samo rund. Druga połowa również skończyła sie wynikiem 8:7 dla INTZ, co oznacza, że mapa skończyła się wynikiem 16:14 dla INTZ.

Przyszła pora na mapę decydującą – Mirage. Tutaj dobrze zaczęło dla INTZ, bo to oni wygrali pierwsze trzy rundy, niestety poczas tej połowy zdobyli oni tylko jeszcze jedną rundę. Po pierwszej połowie Furia – 11, INTZ – 4. Po zmianie stron to INTZ znowu wygrało "pistolety" oraz następną rundę. Ostatnie pięc rund w tym Minorze wpadły na konto Furii – 16:6.

Furia wygrywając ten mecz dołączyło do NRG w Głównych Kwalifikacjach (drużyny które obecnie znajdują sie w owych kwalifikacjach: Vitality, NRG, Furia, G2, mousesports, CR4ZY, Complexity, Avangar, HellRaisers) oraz zainkasowało 15.000$. INTZ zajmując trzecie miejsce zgarnęło 5.000$ oraz slot w "Play-in" (w którym na chwilę obecną znadują sie tylko North oraz INTZ).